Vítejte na stránkách chovatelské stanice z Kordů Bo-Ry.
IGP4775.jpg
IMG_7094.JPG
IMG_6470.JPG
21.3.2011

21.3.2011

21.3.2011

21.3.2011

Amonek
21.03.2011

21.03.2011

Teta Merouska a Keisi
Procházka 29.12.2009

Procházka 29.12.2009

B-)

B-)

;-)

;-)

:-)

:-)

Zkouška záchranářské způsobilosti 2010

Zkouška záchranářské způsobilosti 2010 - obrázek

Zkouška záchranářské způsobilosti 2010 - obrázek

V sobotu 6.11.2010 se v Sudoměřicíh konaly zkoušky dle Národního zkušebního řádu SZBK. Ač se to tak zprvu nezdálo, složení vstupní Zkoušky záchranné způsobilosti je také velmi náročné.
První disciplínou byly stopy. Ty byly položeny na mladém ozimu, což je příjemný terén, problémem se pro některé psy stal silně foukající vítr. Nicméně šlo znát, že pan rozhodčí Svoboda je zkušený a stopy zvládli všichni. Já osobně jsem měla ze stop největší obavu, protože, Meri ač má docela nastopováno, se během posledního měsíce na stopách zhoršila. Zachovala jsem však chladnou hlavu a klid a stopa byla docela hezká, Meri označila předmět, na lomu měla problémy , osobu označila bez problémů.

Po stopách jsme šli na poslušnost, na které vyhořela jedna psovodka se svým psem, ostatním se poslušnost podařila. Ve výkonu dalších disciplín tedy pokračovalo pět týmů. Při překonávání překážek se sem tam objevily chybičky, ale všichni zvládli. U speciálních cviků taktéž neměl nikdo problémy, tedy až na mě a Meri.  Měli jsme velké potíže u přímého označení ležící osoby. Meri byla upozorněna na figuranta, který se následně schoval za keř. Vyslala jsem ji "vpřed hledej", ale ona nejdřívě běžela k tátovi, který se schoval za áčko asi pět metrů za námi. Na mé další pobídnutí začala hledat, ale nevěděla co. Prostor byl už dost pošlapán různými osobami, tudíž zde byly promíseny různé pachy a Meri hledala s čenichem na zemi, ale nevědla co má hledat. Při druhém pokusu Meri běžela k rozhodčímu a jeho asistentce. Byla dost dezorientovaná. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, začala jsem být nervózní, což Meri z mého tónu hlasu vycítila a byla ještě víc zmatená. V této chvíli se, ale projevila zkušenost pana Svobody a šli jsme cvik zopakovat mimo osoby a rušivé podněty. Zde proběhlo označení bez problémů. Děkuji tedy panu rozhodčímu za jeho schovívavost. Z této situace si mohu vzít ponaučení: 1.) psa před cvikem dobře namotivovat, 2.)u takovéto zkoušky by v prostoru neměly zbytečně postávat další osoby z příbuzenstva:).

Více foto ZDE. Poprvé jsem měla v ruce digitální zrcadlovku, takže fotky jsou v amatérské úrovni. Další foto naleznete ZDE (Honza Klepáč - díky:)).
15.04.2011 11:39:51
dinko_jitta
Stránky systému Webgarden
Editace stránek
Stránky zdarma

Máte zájem o štěňata z naší chovatelské stanice?

Ne, nemám zájem (1 | 2%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one